Hendrik Odink 1889-1973

Extra informatie

Staat

Nieuwstaat

Titel

Hendrik Odink 1899-1973 Folklore in Vroomheid in Berkelland

Schrijver(s)

E.H. Wesselink, B.H.M. te Vaarwerk, G.J.H. Krosenbrink, J.W.F. Kemink

Uitgeverij

Historische Kring Eibergen

Publicatiedatum

1989

Aantal bladzijden

95

Genre

Regionaal, Achterhoek

EAN

9073169011

Folklore en vroomheid in Berkelland.

Hendrik Odink (1889-1973) werd in Eibergen geboren als zoon van een timmerman. Zelf heeft hij later dit beroep ook uitgeoefend. Maar eerst studeerde hij aan ‘De Klokkenberg’ in Nijmegen voor onderwijzer. De Eerste Wereldoorlog had echter voor hem tot gevolg, dat hij zijn studie moest afbreken.
Hij schreef graag in dialect, maar zijn interesse ging toch vooral uit naar de streekgeschiedenis van het Berkeldal en omgeving. In talrijke studies voor kranten en tijdschriften heeft hij de resultaten van zijn onderzoek vastgelegd. Zijn historische en volkskundige artikelen heeft hij gebundeld in ‘Uit kroniek en volksmond van de Achterhoek’ (1965) en ‘Land en Volk van de Achterhoek’ (1971).
Voor de ‘Gelders-Overijsselse Courant’ schreef hij verschillende verhalen in de streek¬taal, die deels zijn verzameld in de bundel ‘Middewinteraovend. Vetelsels oet den Achterhook’. (z.j.)
Odink verzorgde ook o.a. de uitgave van het boek van H.W. Heuvel ‘Oud Achterhoeks Boerenleven, het gehele jaar rond’ (1927), waarvoor hij de inleiding schreef.
In 1983 verscheen nog zijn verzameling spreekwoorden onder de titel ‘Volkswijsheden uit de Achterhoek’.
Behalve proza schreef Odink ook enkele balladen in de streektaal. Hendrik Odink geldt als belangrijke ‘klassieke’ Achterhoeks auteur.

 

5.50

Staat boek: Boek is in uitstekende staat.

1 op voorraad

Waarom tweedehands boeken van boekenvinden.nl?