Het Rothschild-brevier miniaturen uit een Vlaams getijdenboek
Franz Unterkircher

Aanvullende informatie

Staat

Zeer goed

Titel

Het Rothschild-brevier miniaturen uit een Vlaams getijdenboek

Schrijver(s)

Franz Unterkircher

Uitgeverij

Meulenhoff/Landshoff

Publicatiedatum

1985

Aantal bladzijden

143

EAN

9029081236

Het Rothschild Getijdenboek,, is een belangrijk Vlaams verlucht getijdenboek volgens het liturgisch gebruik van Rome, gemaakt tussen ca. 1505 en 1510 en verlucht door een aantal bekende Vlaamse miniaturisten.

De tekst is in het Latijn (met Nederlandse vertaling). Naast vijf kleinere miniaturen telt het originele handschrift 67 volblad miniaturen telkens met een versierde marge. Dit boek geeft de belangrijkste 60 bladen weer. De margeversiering is zeer divers, men vindt naast de klassieke acanthusranken Gent-Brugse strooiranden met bloemen, insecten dieren en figuren, architecturale boorden in camaïeu. Er werd ook gebruikgemaakt van een “valse” volblad miniatuur waarover het tekstblok of de hoofdminiatuur geplaatst wordt zodat de tekst in een landschap wordt geplaatst of de eigenlijke miniatuur gesitueerd wordt in een gepast kader. Ook textielpatronen en geometrische patronen versierd met bloemen of juwelen komen enkele malen voor. De tegenoverliggende bladzijde van een volbladminiatuur heeft ook steeds versierde marges en alle gebeden beginnen met een versierde initiaal samengesteld uit acanthus ranken van vijf of zes lijnen hoog.

De kalenderbladzijden zijn omlijst met architecturale boorden en medaillons met heiligenbeelden in camaïeu. Bovenaan is het dierenriemteken van de maand geschilderd en onderaan in de bas de page een tafereel dat de werken of lusten van de maand voorstelt. De kalender is van het Vlaamse type, dit wil zeggen dat niet voor alle dagen van de maand een feestdag of heiligendag is opgegeven.

 

11.95

Staat boek: Boek is in uitstekende staat, gebonden met losse omslag.

1 op voorraad

Waarom tweedehands boeken van boekenvinden.nl?